A masszázst már ősidőktől fogva különböző kultúrákban megannyi módszerrel a testi-lelki egészséget  szolgálja.
Mára ezen számtalan technikák még, ha irányvonalat is képeznek különböző hatások eléréséhez, mint pl. relaxáció-pihenés, izomlazítás... vagy fájdalomcsillapítás még is összpontosulnak a gyógyászat terén.
Orvosok, gyógytornászok dolgoztak ki módszereket, sok éves tapasztalat igazolja ezen masszázsok hatékonyságát.

Amire nagy figyelmet kell fordítani, hogy szakemberrel végeztessük az amúgy külső szemlélő számára nem bonyolultnak tünő folyamatot. Nagyon sokan igyekeznek dolgozni ebben a szakmában elég tapaszatalat és tudás nélkül, felelőtlenül. A masszázs lehet egészségmegőrző, pihentető, gyógyító, ám ha nem megfelelő szakember végzi akkor kártékony is.

Mint ahogyan már volt erről szó, hogy összességében egyszerre hatnak fizikailag, biológiailag, lelkileg is, még is azért, hogy a hatásokról könnyebben átfogó képet tudjunk mutatni, a főbb hatások alapján mutatom be őket:


- Klasszikus svédmasszázs: egészséges embereken frissítő, kondícionáló, higiénis céllal végzett főként helyi terápiás masszázs. Jótékonyan hatnak a bőrre, izmokra. Csökkenhet a zsírok mennyisége. Keringés javító, ödéma csökkentő. Befolyásolja az anyagcserét, az idegműködést, szívműködést. A fájdalomérzetet csökkentheti. Ezen módszert egy részben vivőanyag (pl. masszázskrém ill. olaj) segítségével végezzük, részben pedig ezek nélkül.

- Klasszikus gyógymasszázs: fogásai a svédmasszázs elemeire épülnek, ám figyelembe veszi a panaszt, betegséget, főként orvosi utasításra, kezelőlap alapján elvégzett masszázs, ha valamilyen orvosi  indok nem zárja ki, akkor általában egésztestet érintő kezelést igényel.  Jelentősek a fájdalomcsillapítás és a rehabilitáció terén elért eredmények.

- Kötőszövet masszázs: E. Dicke gyógytornász dolgozta ki még 1929-ben. A kötőszövet ingerlésével hatunk a vegetatív idegrendszerre, ezzel a módszerrel reflexes távolhatással következhet be gyógyulás, hatunk a beteg területre. Organikus betegségeknél, szervek működési zavarainál, idegbántalmaknál, perifériás keringési zavaroknál, mozgasszervi zavaroknál főként orvos javaslatára alkalmazott kezelés. A testen elhelyezkedő zónák: gyomorzóna, szívzóna, bélzóna, máj-epezóna, menses-zóna, véna-nyirok zóna, obstipato-zóna, hólyagzóna, karzóna, fejzóna, hypomenorrhoe-zóna, artériás lábzóna. Kúraszerűen történik, a kezelések rendszeres időközönként javasoltak (ált. 2-3 nap elteltével), első alkalommal hoszabb a kezelés ideje, majd az azt követőek általánosságban 20 percet vesznek igénybe. Kezelés után nagyon fontos kb. 1 óra pihenés. A kezelésre az első alkalom után előfordulhat a panaszok fokozottabb érzete, jelentkezhet fáradtság, álmosság vagy túlzott frisseség, bőrirritáció. Ezek nem tartósak, megszünnek a 2-4. kezelés után.


- Szegment masszázs: a módszer azon alapul, hogy az emberi test szelvényekre osztódik. A gerincvelőből a csigolyák közötti lyukakon idegek lépnek ki, beidegzik a testtet. Tehát egyes területeket (bőr, szövet..) ingerlésével hathatunk a hozzátartozó a belső szervekre, betegségekre. Célja tehát megszakítani a betegséget fenntartó reflexkört, a kóros funkció zavar megszüntetése. Szív, keringési zavarok, tüdőbetegségek, emésztőszervek betegésgei, vesepanaszok, fejfájások, mozgásszervi betegségek esetén javasolt. Gaskell megfigyeléseire alapozva , Head szegmentmasszázs elveire Mackenzie kidolgozta az alaptechnikát majd Glaser, Dalicho fejlesztették a módszert.


- Periostealis masszázs: az orvosi gyakorlatba P. Vogel vezette be még 1951-ben. A csonthártya a csont vastagságbeli növekedését biztosítja, benne erek, idegek. Mechanikai védelmi szerepe van. A masszázs során a csonthártya receptorain keresztül gyors és tartós reflex-ingerekkel hatással lehetünk a csontok növekedésére, regenerációjára, a secretio fokozódik. Reflexesen befolyásolni tudjuk az adott szegmenthez tartozó szervek vérellátását, tónusát.


- Nyirokmasszázs: a technika lényege, hogy csökkenti, megszüntetheti a szöveti nyirokpangást, beindítja a méreganyagok eltávolítását, támogatja a sejtek, szövetek regenerálódását. Csökken a gyulladásra való hajlam, meglévő gyulladások gyógyulását támogatja. Javítja az immunrendszert működését! Javalt: bőrelváltozásoknál, minden pangásos állapotnál, pl.: ödémak, akne, rosacea, atrophia, terhességi csíkok... fehérje túltengés esetén pl: allergia, ekcéma vagy krónikus megfázások-, a bőralja zsírszövetének gyulladása esetén....


-Mézes masszázs: ez a masszázsfajta nem a kellemes kikapcsolodás eszköze :) Ám, hogy szóljon valami mellette, eredmeménye lehet a bőr és a test szépsége, vérkeringést fokoz és méregtelenít, gyulladáscsökkentő a hatása, izomlazító és a kötőszövet átmozgatására is alkalmas. Kiemelendő a meszesedések eseténi eredmények. Ebben az esetben nem a klasszikus gyúrófogásokat alkazzuk, a mézet eloszlatjuk és vákumot képezve mozgatjuk át az egész testet. Kifejezettem gyógyító jellegű masszázs.


Figyelem! A masszász általában a gyógyászatban kiegészítő kezelés, a legtöbb esetben orvos által javasolt kezelés sorozat.


- Aromaterápia: már az ókorban is használtak illóolajokat a test ápolásának céljára, illatosítására, megfestésére. Az illóolajos masszázs frissítő hatású, oldja az izomgörcsöket, lazítja-pihenteti a fáradt testet, hatással van érzékeinkre, érzelmi világunkra. Elemei az inhalálás, aromaterápiás fürdő és illóolajos masszázs. Ez a módszer enyhíti a stressz okozta tüneteket, a migrént, szorongást ...


- Herbalmasszázs/gyógynövényes masszázs: gyógynövényeket, fűszereket és egyéb természetes növényeket és/vagy terméseiket tartalmazó melegített zsákokkal történő masszázs. Hatékony izomfájdalmakra, idegnyugtató hatású, méregtelenít, kozmetikai hatással bír…


- Pihentető-relaxáló masszázs: a gyengébb vagy közepes intenzitású simító mozdulatok nyugtató, lazító relaxációt eredményeznek. Kombinálhatóak a keleti masszázs fogásaival, gyógynövények alkalmazásával, illóolajokkal.


- Cellulit-(narancsbör) masszázs: Olvashatunk a cellult-masszázs technikájáról bárhol, nincs a masszázsfogásokban semmi különleges, inkább azoknak megfelelő alkalmazásuk a lényeg. A klasszikus cellulit-masszázs bizony fájdalmas, semmi jó érzés benne, hatékonysága többszöri alkalom után látható. A narancsbőr nem csak idővel jelentkezik, hanem többek között oka lehet az életvitelünk ( nem megfelelő étrend, mozgás-, bőrápolás hiánya, hízás-fogyás...), szülés és egyéb hormonális hatások (hormontartalmú tabletta)... Sok esetben mar 16-18 éveseken is megjelennek. Ha már kialakult és már nagyon látványos ,akkor sokkal nehezebb megszabadulni tőle, sőőőőőt nem is lehet teljesen, javítani lehet rajta.
Ma már a klasszikus módszerek mellett a herbálmasszázs ami a kozmetológia területén kezd elterjedni, rendszeres alkalmazása hatásos és mindemellett egy kellemes masszázsélményt is nyújt.

 

 

 

 

 

 

 


Hírek

  • Vidéki- romantikus hangulatú ház eladó. Télen a cserépkályha melege és hangulata töltötte be a nappalit, nektek is lehet ilyen csodás estétek :)

    3 külön nyíló szoba+ nappali+ étkező+konyha+ boltivelt terasz, 3 bejárat, melléképület, zárt udvar, jó állapot...

    Weboldalon 42 db kép mutatja be a házat és a környezetét.

    http://videkihazelado.ewk.hu/

Weboldal készítés ingyen

Asztali nézet